Informujemy, że w profilach autorów w Bazie Wiedzy PW dodaliśmy możliwość wprowadzania nowego identyfikatora autora ORCID. Identyfikatory ORCID wprowadzają do Bazy Wiedzy PW redaktorzy wydziałowi.
 
ORCID
 
ORCID (Open Researcher and Contributor ID) –  to międzynarodowy system identyfikacji autorów prac naukowych. Polega na przydzieleniu naukowcowi unikalnego oznaczenia alfanumerycznego składającego się z 16 cyfr podzielonych na cztery równe części i zapisanych w formie orcid.org/oznaczenie numeryczne.
ORCID tworzą przedstawiciele środowisk naukowych (Harvard University, Cornell University) i wydawców (Wiley-Blackwell, Thomson Reuters, Elsevier, Nature) wspierani przez instytucje IT jak: California Institute of Technology, National Institute of Informatics czy Association for Computing Machinery.

Jak założyć ORCID?
Aby zarejestrować się w bazie ORCID i otrzymać swój unikalny numer należy wejść na stronę https://orcid.org/register.
 

Materiały instruktażowe:

  • Jak zarejestrować się w ORCID i otrzymać swój unikalny numer (PDF)
  • Jak połączyć profil autora (Author ID) w bazie Scopus z identyfikatorem ORCID (PDF)
  • Jak połączyć profil autora (ResearcherID) w bazie Web of Science z identyfikatorem ORCID (PDF)
  • Jak zarejestrować się w ResearcherID i otrzymać swój unikalny numer (PDF)
  • Importowanie danych z pliku w formacie BibTeX, np. z Bazy Wiedzy PW lub Google Scholar do profilu ORCID (PDF)
  • Ręczne dodawanie publikacji do profilu ORCID (PDF)

Pytania związane z ORCID i ResearcherID prosimy kierować na adres Oddziału ds Bazy Wiedzy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W formularzu rejestracyjnym wpisuje się podstawowe dane tj. imię, nazwisko, e-mail, hasło. Należy również określić czy dostęp do publikacji, które wprowadzimy będzie całkowicie otwarty, półotwarty (dostęp tylko dla osób, które sami wskażemy) lub ograniczony tylko do właściciela konta.  Profil naukowca może uwzględniać informacje takie jak: biografia, słowa kluczowe, strona internetowa autora czy instytucji, identyfikatory w innych systemach czy lista publikacji.
Identyfikator ma możliwość łączenia i linkowania do profili autora założonych w innych, podobnych systemach identyfikujących (Scopus, Researcher ID) tworząc spójną całość.
Zachęcamy wszystkich autorów do rejestrowania się w bazie ORCID i podawania identyfikatora ORCID redaktorom ze swojego wydziału w celu wprowadzenia do profilu autora w Bazie Wiedzy PW.
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz