Nowa wersja oprogramowania

1 czerwca 2015 wprowadzono nową wersję 1.2.3 Repozytorium PW.

Po uruchomieniu nowej wersji zdarzają się wystąpienia usterek. Prosimy o baczne monitorowanie i zgłaszanie nam zaistniałych niedogodności, aby można było jak najszybciej naprawić sytuację.

Dodano flagę 'referat wygłoszony' do raportów oraz odpowiednich filtrów i sortowania.

 

Zaproszenie

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Warsztaty dla autorów oraz szkolenie z zakresu strategii wyszukiwania w bazie IEEE/IET IEL.

Spotkanie odbędzie się w dniu 13 maja 2015 o godz. 12:30 -14:30 w Bibliotece Głównej PW, Sala Dydaktyczna, p. 162c, Gmach Główny PW

Szkolenie odbędzie się w jęz. ang. (z opcją tłumaczenia).

Program szkolenia obejmuje m.in. metody doskonalenia pisania artykułow naukowych i możliwości publikacji. Szczegóły: tu

 

Biblioteka Główna oraz Instytut Informatyki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

 

zaprasza na warsztaty szkoleniowe Uczelniana Baza Wiedzy prezentacja funkcjonalności systemu i zasady wprowadzania danych
( z wykorzystaniem oprogramowania OMEGA-PSIR). Planowany termin warsztatów 20 styczeń 2015. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 stycznia (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


Prezentacje z seminarium OAW 2014

 
Więcej Informacji na temat seminarium tu:
 

Nowa Wersja repozytorium

 
17 października 2014 r.  wdrożona została nowa wersja repozytorium. Informacje o szczegółach na stronie redakcyjnej.
 

Seminarium "Otwarta Nauka"

 

Z okazji Open Access Week 2014 Biblioteka Główna PW zorganizowała seminarium poświęcone zagadnieniom otwartej komunikacji naukowej. Na seminarium zapraszamy w dniu 20 października 2014 roku do Małej Auli w Gmachu Głównym PW w godzinach 10.00-14.00. Więcej informacji na stronie Biblioteki.

 

16 września w Audytorium Centralnym WEiTI

 
odbyło sie spotkanie informacyjne poświęcone rozwojowi oprogramowania OMEGA-PSIR przeznaczonego do tworzenia uczelnianego repozytorium i bazy wiedzy o dorobku i aktywności zawodowej jej pracowników. Zaprezentowana została funkcjonalność Bazy Wiedzy PW oraz przedstawiono projekt utworzenia grupy/klubu użytkowników oprogramowania OMEGA-PSIR.
Prezentacje z seminarium dostępne są na stronie Bazy Wiedzy w Zakładce 'Dla redaktorów'.

 

Na konferencji INFOBAZY 2014,

 
która odbyła się 8-10.09.2014 prof. Henryk Rybiński wygłosił referat plenarny "Uczelniane Bazy Wiedzy w projekcie SYNAT - doświadczenia Politechniki Warszawskiej' prezentujący Bazę Wiedzy PW, oprogramowanie i funkcjonalność na tle innych rozwiązań krajowych. Na konferencji przedstawiony został tez referat "Baza Wiedzy Politechniki Warszawskiej - współudział Biblioteki Głównej PW w tworzeniu repozytorium uczelni" (aut. O. Giwer, M. Lewandowska-Tranda, M. Miller-Jankowska).

 

Wszystkim redaktorom

 
w związku z okresem urlopowym życzymy miłych wakacji. Tym, którzy w tym czasie pracują przypominamy o realizacji naszego pdstawowego zadania: uzyskiwanie pełnych treści publikacji od autorów.
 

Wkrótce angielska wersja strony

 
Trwają intensywne prace nad tekstami informacyjnymi w języku angielskim.

 

Nowa wersja repozytorium

 
W maju 2014 r. uruchomiona została nowa wersja repozytorium 1.1.9. Najistotniejsze modyfikacje to rozszerzenie opisów i korekta wyszukiwania i prezentacji danych oraz rozbudowa modułu statystyk dotyczących gromadzenia danych w Repozytorium.  Rozszerzenia i usprawnienia wymienione są na stronie radaktorów, widoczne po zalogowaniu.
 

Cykl szkoleń dotyczących repozytorium

W maju odbędzie się cykl szkoleń dla redaktorów repozytorium:
  1. Szkolenie w zakresie zaawansowanych, nowych funkcji w Repozytorium PW, przewidziane dla redaktorów wydziałowych, połączone z wyjaśnieniem problemów i wątpliwości zgłaszanych przez redaktorów
  2. Szkolenie dla importujących dane do Repozytorium PW (Bibtech, Zotero)
  3. Warsztaty szkoleniowe z zakresu tworzenia raportów z Repozytorium PW
 

Wykład o prawie autorskim

3 kwietnia odbył się w Małej Auli wykład dr Krzysztofa Siewicza poświęcony zagadnieniom prawa autorskiego w odniesieniu do publikacji naukowych deponowanych w repozytoriach instytucjonalnych. Wykład wzbudził znaczne zainteresowanie, uczestniczyło w nim ponad 100 osób. Po wykładzie zadawano liczne pytania. Ciekawsze pytania i odpowiedzi zostana umieszczone w późniejszym terminie w FAQ.

 

Nowa wersja repozytorium

 
31 stycznia 2014 r. uruchomiona została nowa wersja repozytorium 1.1.7. Najważniejsze rozszerzenia i usprawnienia wymienione są na stronie radaktorów, widoczne po zalogowaniu.

 

Zarządzenie Rektora PW nr 3/2014

 

Zarządzenie 3/1014  Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 29 stycznia 2014 r. w sprawie centralnego systemu ewidencji i archiwizacji dorobku piśmienniczego, wydawniczego i dydaktycznego pracowników, doktorantów, studentów i jednostek Uczelni oraz Repozytorium Politechniki Warszawskiej określa zasady działania Repozytorium PW. 

 

Opracowywane jest Zarządzenie Rektora PW

 

w sprawie centralnego systemu ewidencji i archiwizacji dorobku piśmienniczego, wydawniczego i dydaktycznego, pracowników, doktorantów, studentów i jednostek Uczelni oraz Repozytorium Politechniki Warszawskiej

 

Repozytorium - ponad 22 tys. obiektów

 
Po cyklu szkoleń dla redaktorów wydziałowych zawartość repozytorium PW powiększa się o kolejne publikacje. Aktualnie baza zawiera 24900 opisów (w tym 557 dołączonych plików z zawartośćią oraz ponad 7 tys. odnośników do tekstów). Najaktywniejsi redaktorzy - z Wydziału MEiL i Transportu. 
Wszystkich redaktorów proismy o dopisywanie doktoratów z br. i dołączanie treści.